Skadedyrseminar 2023

– Arrangementet er passert.

nærbilde av veggedyr

Norsk Hussopp Forsikring inviterer sammen med Folkehelseinstituttet til fagseminar om skadedyrutviklingen i Norge – hva er status for veggedyr og andre skadeinsekter, hvor går utviklingen og hva gjør forskerne?

Tid: Onsdag 10. mai kl.14:00-16:00

Sted: Klimahuset, Sars’ gate 1 på Tøyen i Oslo

Program

Velkommen
Øyvind Magerøy, leder for produkt- og forretningsutvikling i Norsk Hussopp Forsikring, ønsker velkommen.

Hva gjør forskerne for å hindre veggedyr i å innta nordmenns senger?
Veggedyr er langt mer utbredt i Europa og i våre naboland enn i Norge, men forekomsten er forventet å øke. Forsker og insektsentusiast Anders Aak ved Folkehelseinstituttet presenterer et nytt og spennende forskningsprosjekt.

Hvordan ble skadedyråret 2022 og hvordan blir utviklingen i framtiden?
Skadesjef Svein Stormoen i Norsk Hussopp Forsikring presenterer hovedfunn fra skadestatistikken for 2022 og forteller om utviklingstrekk, fremmede arter og hva vi kan forvente i Norge i årene framover. 

Det blir lett servering

Merk: Begrenset antall plasser.

Har du spørsmål?
Kontakt Henriette Woxen, markedssjef i Norsk Hussopp Forsikring på e-post: henriette.woxen@hussoppen.no

Del gjerne videre
Er seminaret relevant for andre i organisasjonen? Del gjerne invitasjonen videre med kolleger.